ЖЕШКИ ПРОДАЖНИ ПРОИЗВОДИ

 • Stainless Steel Wire(Mesh Weaving)

  Жица од не'рѓосувачки челик (мрежесто ткаење)

  Жицата од не'рѓосувачки челик има добра еластичност, висока цврстина на истегнување и трае долго во употреба, висока флексибилност, отпорност на триење и отпорност на корозија, униформен дијаметар, мазна површина, светла боја итн. Жица од не'рѓосувачки челик (ткаење со мрежа) Параметри: Дијаметар на жица: φ0,10-φ4,00 mm Оценка на материјал: 304, 304L, 316, 316L, 201, 202, 301, 302, итн. Стандард: ASTM, GB, DIN, JIS Јачина на истегнување: 600N/mm2-800N/mm2 Апликации: 70% од нашата жица за жарење со водород од нерѓосувачки челик Yuze најчесто се нанесува во меш...

 • Stainless Steel Wire(Flexible Hose Media)

  Жица од не'рѓосувачки челик (флексибилно црево)

  Карактеристики: Жица од нерѓосувачки челик има добра еластичност, висока цврстина на истегнување и долго трае во употреба, висока флексибилност, отпорност на триење и отпорност на корозија, униформен дијаметар, мазна површина, светла боја, итн. Жица од нерѓосувачки челик Параметри: Дијаметар на жица: φ0,10-φ4,00 mm Оценка на материјал: 304, 304L, 316, 316L, 201, 202, 301, 302, итн. Стандард: ASTM, GB, DIN, JIS Јачина на истегнување: 600N /mm2-800N/mm2 Жица од нерѓосувачки челик Апликации: Yuze жица за водородно жарење од не'рѓосувачки челик се користи како флексибилна...

 • Stainless Steel Wire Mesh

  Мрежа од нерѓосувачки челик

  Жичаната мрежа од нерѓосувачки челик е широко користена во хемиските, петрохемиските и нафтените истражувања, транспортот, нуклеарната индустрија, енергијата, текстилот, воздушната, електрониката, фармацевтската хартија за храна и други индустриски сектори, во одредени области или не може да стане неопходен заменет метален материјал. Покрај тоа, подмрежестата без челик и декоративните и лесни за чистење и антибактериски својства, во секторот за потрошувачи е широко користена, како што се градежништво и декорација, комплет...

 • Stainless Steel Square Woven Mesh

  Квадратна ткаена мрежа од нерѓосувачки челик

  Квадратна ткаена мрежа од не'рѓосувачки челик главно вклучува обична обична / ткаена мрежа; се движеше од 1mesh до 635mesh; Крпа за завртки „Затегнувачка завртка“; Стуткана мрежа и заварена мрежа. Редовната обична мрежа за ткаење и „затегнувачка завртка“ вообичаено се за индустриски апликации. Целата контрола на квалитетот на квадратната мрежа врз основа на стандардот ASTM E 2016-15 и суровина врз основа на стандардот ASTM A580-14. Оценка на суровина: 304, 304L, 316, 316L, 430 итн. Општи употреби во различни примени: · Димензионирање...

 • Stainless Steel Dutch Wire Mesh

  Холандска жица мрежа од не'рѓосувачки челик

  Yuze произведува жичана ткаенина по мерка за да ги задоволи потребите за филтрирање на клиентите. Холандската мрежа за филтрирање обезбедува супериорни способности за филтрирање за широк опсег на апликации, вклучувајќи филтри за притисок, гориво и течност за воздушната, петрохемиската, фармацевтската, рударството и индустриите за третман на отпадни води. Нерѓосувачкиот челик е отпорен на топлина, киселина, корозија и абење. Поради овие карактеристики, мрежата од нерѓосувачки челик е широко користена во рударството, хемикалиите, храната, нафтата, медицината итн.,...

 • Stainless Steel Five Heddle Weave Mesh

  Не'рѓосувачки челик Пет Heddle Ткаат мрежа

  Мрежата за ткаење со пет огради од нерѓосувачки челик обезбедува правоаголен отвор. Уникатниот дизајн на оваа мрежа може да помогне во зголемените својства на дренажа и проток. Оваа мрежа има и мазна површина од едната страна, која е широко користена во филтрацијата на нафтено-хемиските индустрии, во форма на филтер ленти и филтер елементи. Карактеристики на мрежа за ткаење со пет рачки од нерѓосувачки челик 1. Нуди правоаголен отвор 2. Подобрени карактеристики за одводнување и проток 3. Нуди мазна површина за лесно отстранување на филтерот околу...

 • Stainless Steel Crimped Weave Mesh

  Мрежа од не'рѓосувачки челик набиена ткаат

  Жичената мрежа со стегање од не'рѓосувачки челик е направена во различни материјали преку машина за стегање, еден вид универзални жичени производи со квадратни или правоаголни отвори. Жичената мрежа од нерѓосувачки челик може да биде позната и како мрежа со стегање со железо, мрежа со стегана од нерѓосувачки челик, црна мрежа со стегање од железо според различни материјали. Yuze главно нуди жичана мрежа од нерѓосувачки челик Материјал: 302,304,304L,316,316L Карактеристики: цврста структура и издржлива Стил на стегање: нерѓосувачки челик набиен ...

 • Stainless Steel Welded Wire Mesh

  Заварена жица од нерѓосувачки челик

  Жица од заварена мрежа од не'рѓосувачки челик се произведува со заварување со вод. Заварената жичана мрежа од не'рѓосувачки челик се заварува со висококвалитетна нискојаглеродна челична жица, а потоа се пасивизира и пластифицира со ладно позлата, топло позлата и ПВЦ облога. Не'рѓосувачки челик Заварената жичана мрежа е изработена од висококвалитетна жица од не'рѓосувачки челик. Тој е повеќе отпорен на киселина, отпорен на алкали, цврсто заварен, убав и широко користен. Детали за заварена жица од нерѓосувачки челик: Мрежа од заварена жица од нерѓосувачки челик Карактеристика: одлична ко...

За нас

 • aboutimg

Краток опис:

YUZE WIRE MESH CO., LTD е професионален производител на жица и жица од нерѓосувачки челик во Анпинг, Кина од 1986 година. Нашата годишна вредност на производство е над 40 милиони американски долари; 80% од производите се извезуваат во 30 земји и региони.

Имаме 3 фабрики и 1 експозитура; со вкупно над 200 штабови: една фабрика за жица од нерѓосувачки челик; Една фабрика за цртање жица од нерѓосувачки челик; Фабрика за ткаење со една мрежа; Една експозитура во Шиџиажуанг.

 • certificate (3)
 • certificate (2)
 • certificate (4)
 • certificate (5)
 • certificate (1)
 • Контрола на квалитет

  Yuze постигна ISO систем за квалитет: GB/T19001-2016 /ISO9001:2015 кој е главната основа на активностите за набавка, производниот процес и контролата на квалитетот.
 • Професионален кадар

  Јузе поседува три фабрики и една експозитура, со вкупно над 200 вработени
 • Години искуство

  Работата на фабриките Јузе започна од 1986 година, а извозниот бизнис започна од 2005 година
 • Клиенти

  Yuze стекнува висока репутација од странски и домашни клиенти, ние обезбедуваме да обезбедиме подобра услуга и конкурентни производи на нашите деловни партнери.

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • Нова машина за превртување онлајн

  Неодамна, нов сет на машина за калем е пуштен во употреба, официјално пуштен во производство во компанијата Yuze. Машината може да користи калеми од сериите PL, PT и NP од типот, што дополнително го збогатува нашето пакување. Во моментов, можеме да обезбедиме пакување со калеми на следниов начин: Ве молиме контактирајте со нас доколку имате какви било потреби или...

 • Околината за складирање на мрежа од нерѓосувачки челик Важно

  Мрежата од не'рѓосувачки челик е еден вид челична жица отпорна на корозија, која не е апсолутно без 'рѓа, а нејзините перформанси на корозија во хемиските медиуми не се особено стабилни. Отпорноста на корозија на жичаната мрежа од нерѓосувачки челик е под влијание на нејзините хемиски елементи како што се никел, хром,...

 • Повелете сите да го посетите Јузе

  Кога ја прегледав фотографијата од посетата на клиентите, се сетив дека корејските и австралиските клиенти ја посетија нашата работна продавница и разговараа понатаму во нашата сала за состаноци. Беше добро сеќавање што сите посетители и родниниот персонал на компанијата учествуваа во дискусијата и ќе биде одлична работа да се разбере...

 • Изложба на Турција

  Тоа е добар начин на промоција кога клиентите не гледаат на некои изложби, особено на некоја професионална изложба, на која роднините со производи и производи апликации. Учествувавме на 4 изложби во последните 2 години. Нашиот оддел за продажба имаше многу длабоко разбирање за ...